wtorek, 20 października, 2020
No menu items!
Strona główna Zdrowie 7 porannych nawyków, które sprawiają, że ludzie są szczęśliwsi

7 porannych nawyków, które sprawiają, że ludzie są szczęśliwsi

- Advertisement -

„Rano wszystko jest w porządku. Ale byłoby lepiej, gdyby stało się to w dogodniejszej porze dnia ”

Glen Cook

Każdemu z nas trudno jest obudzić się rano, ponieważ nasz mózg nadal częściowo śpi o tej  porze dnia. Czas nalać sobie filiżankę kawy!

Nawet tzw. “skowronki” muszą podjąć wysiłek, aby zacząć się poruszać. Ponieważ rano chcę się zrelaksować i oglądać piękne jasne słońce. A to kwestia przyzwyczajenia.

Opiszemy siedem takich nawyków, które pomogą Ci cieszyć się porankiem.

1. Obudź się wcześniej
Przyznaj, podświadomie poczułeś, że ta pozycja pojawi się na liście. Ale to naprawdę przynosi korzyści. Dla niektórych ten nawyk nie będzie wydawał się taki trudny.

Dzięki badaniu przeprowadzonemu na Uniwersytecie w Toronto okazało się, że ludzie, którzy mogą wcześnie wstać, lepiej postrzegają otaczający ich świat i stają się szczęśliwsi.

W rzeczywistości jest to łatwe do wyjaśnienia. Im wcześniej się obudzimy, tym bardziej prawdopodobne jest, że odpowiednio zarządzamy czasem. W związku z tym odczuwamy mniej stresu, co czyni nas bardziej produktywnymi przez cały dzień.

Zacznij od : budź się codziennie 10 minut wcześniej przez kilka tygodni. I wtedy zdasz sobie sprawę, że już zacząłeś czuć się lepiej rano. Jeśli czujesz się przytłoczony do końca dnia, najlepiej zrekompensować to wcześniejszym snem.

2. Prawidłowe śniadanie
Najważniejsze , żeby nie jeść dużo.

Dlaczego tak – odpowiedź jest oczywista – pomimo twierdzeń ludzi o obfitym śniadaniu, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią równowagę żywieniową. Obciążając żołądek ciężkim jedzeniem, możesz stworzyć uczucie ciężkości, dlatego nie będziesz czuć się zbyt dobrze przez cały dzień.

Do normalnego śniadania wystarczy zjeść kilka tostów i jedno jajko. Lub zalej  pełnoziarniste  płatki mlekiem wraz z niewielką ilością owoców.

Alternatywą może być jogurt. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy nie tylko chcą czuć się dobrze, ale także dbają o sylwetkę. Uwierzcie mi, wasze ciało będzie wam wdzięczne za takie jedzenie.

3. Utrzymuj ciało w ruchu.
Według badań, małe ćwiczenie rano pomaga poprawić nastrój.

Ale tak na poważnie, podświadomie opieramy się wszelkiej aktywności fizycznej rano, ale jeśli wprowadzimy to w nawyk, wszystko się zmieni. Ponadto stworzenie takiej procedury fitness znacznie poprawi twoje zdrowie, wzmacniając ciało.

4. Odprężaj swój umysł medytacją,
Chociaż może to wydawać się zastraszające, użycie prostego ćwiczenia w formie medytacji może w niewiarygodny sposób przemienić twoje ciało i umysł.

To Cię zainteresuje  5 powodów, aby częściej jeść grykę

Oto kilka przykładów:

– Podczas śniadania skup całą swoją uwagę na smaku i zapachu jedzenia.

– Czytając coś, po prostu przeczytaj to! Czy to dziwne ?Nie przeciążaj umysłu niepotrzebnymi myślami. Jest to rodzaj rozładowania dla umysłu.

5. Bądź wdzięczny:
Tak, jest to raczej banalny nawyk, który nie jest odpowiedni dla wszystkich, ponieważ bardzo trudno jest przejść do pozytywnego nastroju, szczególnie w stosunku do tych, do których nie jesteśmy nastawieni  w najbardziej przyjazny sposób.

W każdej sytuacji, a nie tylko rano, spróbuj pomyśleć o tym, za co możesz dziękować . Mogą to być twoje dzieci, krewni, przyjaciele lub koledzy.

Napisz do nich o tym, jeśli chcesz.

Doświadcz pozytywnych uczuć, które budzą tę wdzięczność.

6. Nie spiesz się:
Jeśli myślisz o swoim życiu, możesz po prostu dojść do wniosku, że ciągle się spieszysz.
Istnieje jednak ogromna różnica między prędkością a produktywnością. Jeśli praca, którą wykonujesz, niezależnie od prędkości, sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy – to świetnie.

To Cię zainteresuje  Jedyny lekarz w Sudanie Południowym leczy pół miliona ludzi, co jest rutyną ...

Trzymaj się tego rytmu.

Ale z drugiej strony pośpiech nie przynosi wymiernych korzyści. Pośpiech wokół jest niczym więcej niż stresem. Po prostu stwarzasz sobie przeszkody. W pośpiechu twój umysł jest zajęty tylko jedną rzeczą – jak szybciej dostać się z jednego punktu do drugiego lub jak zrobić jedną, a potem drugą rzecz jak najszybciej.

W razie potrzeby skonfiguruj sam harmonogram, który będzie zawierał listę wszystkich ważnych rzeczy, które musisz wykonać. Usprawni to Twój czas i odpowiednio życie.

7. Naucz się odejść od “stresu”
Jest to równie ważny nawyk, który pomoże ci lepiej zrozumieć siebie i to, co chcesz osiągnąć. Pod tym względem wiele można się nauczyć od wojska, które przechodzą intensywne szkolenia, przygotowując je do różnych sytuacji.

Marines to specjalny rodzaj żołnierzy. Z wyglądu są niegrzeczni, ale są tymi samymi ludźmi, co my. Zwykli ludzie wyrzucani w różne miejsca w opresyjnych okolicznościach.

Kiedy zapytano wojskowego, jak sobie radzi z takim stresem, po prostu odpowiedział: „Odsuwam się od niego”.

Wojsko uważa stres, bez względu na to, co to jest, z perspektywy zewnętrznego obserwatora. Nie będziesz, nie możesz, nie poczujesz stresu – to niemożliwe.

Bądź wytrwały, ale traktuj się życzliwie. Pamiętaj, że ból jest tylko chwilą.

- Advertisement -

Most Popular

Co zrobić z podartymi rajstopami? 9 nietypowych pomysłów na wykorzystanie tej części garderoby

Spieszysz się do pracy, zakładasz nowe rajstopy i nagle widzisz jak nieopatrznie zrobiłaś dziurę, a oczko ciągnie się aż do kostki. Taka poranna sytuacja...

Na rzeczach znalezionych na śmietniku zarabia 10 tysięcy złotych miesięcznie. Jak to robi?

Kobieta znalazła niecodzienny pomysł na życie. Postanowiła zarabiać na rzeczach, które… znalazła na śmietniku. Okazuje się, że jest to niezły pomysł na biznes, bo...

Tata 5-latki nagle przestał oddychać. Dziewczynka uratowała mu życie w niezwykle rozczulający sposób. Nagranie jest absolutnym hitem w sieci!

Dziewczynka została uznana bohaterką po tym, jak w zupełnie wyjątkowy sposób uratowała życie swojego taty. 5-letnia córeczka zadzwoniła pod numer alarmowy zaraz po tym,...

Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

Nauczycielka z Krakowa nie żyje. Jak dowiedziała się “Gazeta Wyborcza”, kobieta trafiła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową. Niestety, kilkanaście minut po przywiezieniu jej...

Recent Comments