środa, 20 stycznia, 2021
No menu items!
Strona główna Zwierzęta Bezdomny pies przez 13 lat leżał przy drodze. Przechodnie traktowali go jak...

Bezdomny pies przez 13 lat leżał przy drodze. Przechodnie traktowali go jak rozrywkę

- Advertisement -

Kiedy Bolinha był małym szczeniakiem został porzucony nieopodal stacji benzynowej przy wiejskiej drodze w Brazylii. Przez 13 lat bezpański pies leżał w miejscu, gdzie został porzucony. Na przestrzeni lat zwierze było karmione resztkami jedzenia przez pracowników i kierowców, tankujących na stacji.

Pies z biegiem czasu nabawił się ogromnej nadwagi. Ważąc ponad 35 kg, zaczął mieć problemy z oddychaniem i praktycznie nie mógł się poruszać. Traktowany przez przypadkowe osoby jak chwilowa rozrywka, w rzeczywistości wymagał natychmiastowej pomocy.

Przez 13 lat bezpański pies o imieniu Bolinha mieszkał nieopodal stacji benzynowej w zachodniej Brazylii. Ludzie stale go karmili, dając mu resztki posiłków. Niestety przez wiele lat nikt nie zapewnił psu odpowiedniej opieki, a jego waga w najbardziej krytycznym momencie osiągnęła ponad 35 kg.

n1n1

Im częściej pies był karmiony, tym szybciej przybierał na wadze. Bolinha był traktowany bardziej jako drogowa atrakcja, a nie żywe stworzenie, które potrzebuje miłości i opieki. Zwierzę ledwo mogło chodzić o własnych siłach i miało kłopoty z oddychaniem.

n2n2

We wrześniu ubiegłego roku, ratownik zwierząt z pobliskiego miasta przyszedł na pomoc bezdomnemu psu. Tym samym życie czworonoga w końcu się odmieniło.

n3n3

Pies trafił pod opiekę Animal Protection Organization (OPA-MT).

n4n4

Bolihna w końcu trafił do ludzi, którzy postanowili wspierać zwierzę w walce z otyłością.

n5n5

Aby złagodzić nacisk na obolałe stawy, walka z nadwagą rozpoczęła się od ćwiczeń chodzenia po bieżni w wodzie.

n6n6

Jego porcje żywnościowe również zostały ograniczone. A nadmiar jedzenia został zastąpiony miłością, godzinami przytulania oraz niezliczoną liczbą pocałunków.

n7n7

Proces zrzucania zbędnych kilogramów w przypadku psa był bardzo powolny ze względu na wiek i rożne schorzenia.

n8n8

W niecały rok, Bolinha stracił ponad 14 kg. Jego przemiana jest absolutnie niesamowita!

n9n9

Osoby, które uratowały Bolinha nie poprzestały na tym. Kolejnym krokiem było zrzucenie następnych 7 kg. Tym samym pies stał się wielką inspiracją i przykładem na to, że wszystko jest możliwe.

n10n10

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments