poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
No menu items!
Strona głównaZwierzętaDwa malutkie pieski tak bały się ludzi, że chowały się przed nimi...

Dwa malutkie pieski tak bały się ludzi, że chowały się przed nimi pod łóżkiem

- Advertisement -

Alex i Kelly mają trzy lata. Te urocze psy Shih Tzu od urodzenia przebywały w strasznych warunkach nielegalnej hodowli w USA.

Ciasne i sztywne zagrody, pozbawiona skrupułów opieka i złe traktowanie doprowadziły do poważnych urazów zwierząt: biedni tak bali się ludzi, że za każdym razem, gdy widzieli kogoś, chowali się pod pobliskim łóżkiem.

Właściciele takich hodowli, które nazywane są za granicą nielegalnymi fermami szczeniąt, w ogóle nie dbają o zdrowie psów i nie zapewniają co najmniej godziwego życia warunki dla nich. Celem takich „ferm” jest zdobycie jak największej liczby szczeniąt rasowych, na których można nieźle zarobić.

Organizacja National Mill Dog Rescue aktywnie walczy z tymi nielegalnymi hodowlami. To dzięki ich wysiłkom Alex i Kelly zostali uratowani.

Po Według pracowników organizacji uratowani Shih Tzu żyli w strasznych warunkach: byli trzymani w ciasnych niewygodnych klatkach, nie mogli chodzić i byli karmieni złej jakości jedzeniem. Ponadto maltretowano psy. Było to widoczne w ich przerażającym zachowaniu. Za każdym razem, gdy w pokoju pojawiała się osoba, zwierzęta natychmiast czołgały się pod ich leżakiem.

Teraz Alex i Kelly mają wszystkie warunki do wygodnego życia – nowe przestronna woliera, codzienne spacery, dużo jedzenia, wody i zabawek. Jednak psom trudno było ponownie ufać ludziom.

Zapachy i dźwięki nowego miejsca wystraszyły biedne zwierzaki, ale dzięki cierpliwości i miłości pracowników charytatywnych ich życie zaczęło się zmieniać na lepsze. Pierwsze efekty były widoczne już po dwóch tygodniach pracy z psami. Shih Tzu stał się bardziej spokojny i ufny. W końcu przestali czołgać się pod łóżkiem, gdy zobaczyli ludzi.

Ochotnikom udało się przywrócić psom wiarę w ludzi. Alex i Kelly nie boją się już obcych i czują się całkiem dobrze w obecności gości. Proces socjalizacji zwierząt zakończył się absolutnym sukcesem.

Na szczęście oba zwierzaki znalazły kochających właścicieli i teraz mają się świetnie! Każdy z nich ma miękkie i wygodne łóżka, przepyszne jedzenie, ciekawe zabawki i co najważniejsze rodzinną miłość. Ciężka przeszłość psów to już odległa przeszłość.

Źródło

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments