środa, 20 stycznia, 2021
No menu items!
Strona główna Zwierzęta Gruby kot ze schroniska znów jest szczupły dzięki opiece nowych właścicieli

Gruby kot ze schroniska znów jest szczupły dzięki opiece nowych właścicieli

- Advertisement -

Flora to kotka o pięknym jasnym umaszczeniu, która kilka lat temu trafiła do schroniska w angielskim mieście Fordham po śmierci jej starszego właściciela.

W tym czasie waga zwierzęcia wynosiła siedem kilogramów, co stanowi poważne odchylenie od dopuszczalnej normy nawet dla dorosłego dużego kota. Według ekspertów ta waga wskazuje, że zwierzę jest otyłe. Było to widoczne nawet w wyglądzie zwierzaka. Personel schroniska żartobliwie nazwał kota Garfieldem, słynną animowaną postacią.

Nawiasem mówiąc, otyłość jest poważnym problemem dla zwierząt, którym bardzo trudno jest schudnąć. Proces odchudzania zwierzaka polega na regularnych ćwiczeniach fizycznych i przestrzeganiu specjalnej, dobrze opracowanej diety. Ostre ograniczenie pokarmu szczególnie negatywnie wpływa na wątrobę zwierzęcia i może wywołać problemy w funkcjonowaniu organizmu jako całości. Konsekwencje niewłaściwej diety mogą prowadzić do bardzo smutnych konsekwencji, aż do śmierci włącznie.

Na szczęście w schronisku Flora została szybko zauważona przez Pawła i Christinę, którzy postanowili zabrać ją do domu i wziąć odpowiedzialność za jej leczenie. Małżonkowie Wildman byli zafascynowani śmiesznym wyglądem kota, ale oczywiście rozumieli, że muszą wykonać dużo i żmudną pracę, aby uratować zwierzę przed cierpieniem i możliwymi chorobami wywołującymi nadwagę.

Pracownicy schroniska nie wiedzieli, w jaki sposób kot przytył dodatkowe kilogramy. Podobno Flora została po prostu przekarmiona. Paul i Christina postanowili karmić zwierzaka tylko raz dziennie. Jednocześnie dieta Flory składała się ze specjalnego pokarmu dietetycznego.

Lekarze weterynarii zalecają właścicielom kota częste ćwiczenia z kotem. W tym celu para przeznaczyła cały ogród znajdujący się na podwórku ich domu. Flora już od pierwszego dnia radośnie tam chodzi.

Wysiłki Wildmana wkrótce zaczęły przynosić efekty: w ciągu dwóch lat kot stracił ponad dwa kilogramy i teraz wygląda tak samo , jak większość umiarkowanie dobrze karmionych kotów w jej wieku.

Według właścicieli, po utracie wagi, Florze udaje się wspiąć w miejsca, które wcześniej były dla niej niedostępne z powodu duża waga. Teraz nawet wstaje na dach. Reszta kota zachowuje się jak zwykły zwierzak – normalnie je i dużo śpi. jedzenie i małe opakowanie kocich ciasteczek. Dynamika utraty wagi zwierzęcia jest dość normalna: lekarz weterynarii ostrzegł właścicieli, że proces pozbycia się nadwagi będzie dość długi.

Amanda Merrington, specjalistka z organizacji ochrony zwierząt, powiedziała, że otyłość stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia kotów. Nadwaga może powodować zapalenie stawów, ucisk na stawy, cukrzycę, a także problemy z oddychaniem i sercem. W rezultacie zwierzę staje się nieaktywne. Otyłość u zwierząt domowych jest palącym problemem, zwłaszcza w krajach rozwiniętych.

Źródło

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments