wtorek, 20 października, 2020
No menu items!
Strona główna Newsy Lekarze po słowach Sasina. "Dziś odsyłałem nawet pacjentki onkologiczne. Kogo mam dać?"

Lekarze po słowach Sasina. “Dziś odsyłałem nawet pacjentki onkologiczne. Kogo mam dać?”

- Advertisement -

Najpierw były słowa ministra Sasina o “małym zaangażowaniu lekarzy”, później nieprzychylna depesza PAP, którą podchwyciła TVP. Sprawdziliśmy, czy lekarze faktycznie nie chcą pracować. Co dalej?

– “Jeśli słyszę, że w jednym z województw wojewoda wysłał kilkadziesiąt wezwań kilkadziesiąt wezwań i zgłosiły mu się trzy osoby, a reszta poszła na zwolnienie to to jest nieprawda. Oczywista nieprawda. To byli najczęściej lekarze, którzy nie spełniali tych kryteriów. Jak można wysłać wezwanie do lekarki, która jest w ciąży?” – mówi doktor Wiśniewska.

Lekarze alarmują jednocześnie, że granica wydolności ochrony zdrowia już dawno została przekroczona. – “To, że ten wózek jeszcze jakoś jedzie jest zasługą tylko i wyłącznie personelu medycznego, który zdziesiątkowany, ale pracuje” – dodaje.

To może Cię zainteresować:  Założyli chłopcu prezerwatywę na głowę i podpalili. Okrutne nagranie trafiło do sieci.

Polska Agencja Prasowa – powołując się na źródła w urzędach wojewódzkich – podała informację, że Okręgowe Izby Lekarskie nie chcą współpracować z wojewodami w sprawie list lekarzy, którzy mogliby zostać skierowani do pracy przy osobach zakażonych koronawirusem. Temat pojawił się także w Wiadomościach TVP.

To Cię zainteresuje  Z OSTATNIEJ CHWILI! Jarosław Kaczyński na kwarantannie!

– “Wojewodowie poprosili Izby Lekarskie o oddelegowanie personelu medycznego do walki z koronawirusem. Często bezskutecznie” – mówił autor materiału.

– “Problem w tym, że zgodnie z prawem, Okręgowe Izby Lekarskie nie mogą tego robić. Takie uprawnienia mają samorządy terytorialne, nie samorządy zawodowe” – tłumaczy doktor Wiśniewska.

To może Cię zainteresować:  Wstrząsająca relacja mężczyzny, który znalazł ciało Kristinki. „Nogi się pode mną ugięły”.

Dr Magda Wiśniewska podkreśla, że wiele zależy od współpracy i to ona jest najważniejsza. – “U nas się to udaje. Pan wojewoda potrafi zadzwonić i zapytać, czy wiemy, czy ten konkretny lekarz może pracować z zakażonymi. Rozesłaliśmy też apel do naszych lekarzy i kilka osób samemu się zgłosiło. Ale to potrzebna jest dobra wola, a nie szukanie kozła ofiarnego, który odpowie za niewydolność systemu” – dodaje.

To Cię zainteresuje  Jasnowidz Jackowski wie co stanie się w Polsce w najbliższym czasie. Przerażająca wizja.
- Advertisement -

Most Popular

Co zrobić z podartymi rajstopami? 9 nietypowych pomysłów na wykorzystanie tej części garderoby

Spieszysz się do pracy, zakładasz nowe rajstopy i nagle widzisz jak nieopatrznie zrobiłaś dziurę, a oczko ciągnie się aż do kostki. Taka poranna sytuacja...

Na rzeczach znalezionych na śmietniku zarabia 10 tysięcy złotych miesięcznie. Jak to robi?

Kobieta znalazła niecodzienny pomysł na życie. Postanowiła zarabiać na rzeczach, które… znalazła na śmietniku. Okazuje się, że jest to niezły pomysł na biznes, bo...

Tata 5-latki nagle przestał oddychać. Dziewczynka uratowała mu życie w niezwykle rozczulający sposób. Nagranie jest absolutnym hitem w sieci!

Dziewczynka została uznana bohaterką po tym, jak w zupełnie wyjątkowy sposób uratowała życie swojego taty. 5-letnia córeczka zadzwoniła pod numer alarmowy zaraz po tym,...

Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

Nauczycielka z Krakowa nie żyje. Jak dowiedziała się “Gazeta Wyborcza”, kobieta trafiła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową. Niestety, kilkanaście minut po przywiezieniu jej...

Recent Comments