niedziela, 13 czerwca, 2021
No menu items!
Strona głównaInspirująceNa włoskiej farmie urodził się rzadki zielony szczeniak

Na włoskiej farmie urodził się rzadki zielony szczeniak

- Advertisement -

Kilka tygodni temu mieszkaniec Sardynii, rolnik Christian Mallochi, spokojnie hodował owcę i nie sądził, że stanie się sławny w całym kraju.

Jego ukochany pies pasterski Spelacchia i właściciel ze zdziwieniem i zachwytem zobaczyli, że jeden z czterech szczeniąt był zielony !

Zielony jest dobry. Zieleń to kolor nadziei!

Pozostałe szczenięta były typowo białe, wszystkie w matkę, ale młody Pistachio, jak go nazywano, był zaskoczony bladozielonym odcieniem futra. Ponadto Tsutsik okazał się większy i bardziej aktywny niż jego bracia, dlatego Mallochi postanowił zatrzymać go na szczęście. Reszta szczeniąt została już wcześniej rozdana klientom, ale przeznaczeniem Pistachio jest wyrosnąć na doskonałego psa pasterskiego!

Jak wyjaśnił miejscowy lekarz weterynarii, zjawisko to jest dobrze zbadane, chociaż pozostaje rzadkie – nie więcej niż kilka przypadków rocznie na cały świat. Czasami żółć suki w ciąży dostaje się do płynu owodniowego, a substancja biliwerdyna plami zielony pigment szczeniaka. Ale to się nie kumuluje, w rzeczywistości jest to jednorazowa procedura, więc gdy szczeniak rośnie, farba blaknie i znika. Niemowlęta pozostają zielone przez kilka tygodni iw przyszłości w żaden sposób im to nie przeszkadza. Chociaż czyni go sławnym – cała Sardynia i Włochy dowiedziały się o pistacjach!

W ciągu dwóch tygodni Pistachio wyrosło już na zdrowy i mobilny butuzik!

Źródło: lemurov.net

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij znajomym na Facebooku:

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments