Home Newsy Nowe wytyczne na Święta Bożego Narodzenia. Zostało 70 dni.

Nowe wytyczne na Święta Bożego Narodzenia. Zostało 70 dni.

0
997
Nowe wytyczne na Święta Bożego Narodzenia. Zostało 70 dni.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Co roku ten wyjątkowy czas chcemy spędzać w gronie najbliższych. Niestety w tym roku sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.

Jak informuje wprost.pl, eksperci z CDC, amerykańskiej agencji rządowej Centra Kontroli i Prewencji Chorób, ogłosili zalecenia dotyczące spędzania Bożego Narodzenia w czasie pandemii koronawirusa. Zdaje się, że musimy być gotowi na spore zmiany.

Eksperci alarmują, że w pomieszczeniach wirus rozprzestrzenia się szybciej, stąd też w trosce o bezpieczeństwo nasze i bliskich, zaleca się wykonywanie wszelkich aktywności na zewnątrz. Oprócz tego w okresie Świąt doradzają unikanie podróży do miejsc, w których występuje szczególnie dużo przypadków zakażeń i śledzenie najnowszych informacji.

To może Cię zainteresować:  Niepokojący sondaż wyborczy dla Andrzeja Dudy. Przegrywa z dwoma kontrkandydatami.

Bożego Narodzenia nikt nie chce spędzać samotnie. Pamiętajmy jednak, że zawsze możemy spotkać się poprzez Skype’a lub Zooma, zapewniając sobie i bliskim bezpieczeństwo.

Eksperci informują też, że jeśli zdecydujemy się na wspólne spotkanie, warto skrócić czas jego trwania, a także ograniczyć liczbę osób do 10.

To Cię zainteresuje  Faktyczna skala bezrobocia w Europie może być o połowę większa niż ta podawana oficjalnie

Eksperci doradzają też noszenie maseczki i utrzymywanie dystansu co najmniej 2,5 metra pomiędzy gośćmi, a także przeprowadzenie wywiadu dotyczącego stanu zdrowia z poszczególnymi osobami. Pamiętajmy, że przy świątecznym stole nadal obowiązują zasady higieny. Powinniśmy myć ręce i dezynfekować często używane powierzchnie.

To może Cię zainteresować:  Obniżą pensje pracowników o połowę na rok? Nie dotyczy to wszystkich zakładów pracy.

Pamiętajmy, że jeśli zadbamy o siebie i bliskich w to Boże Narodzenie, kolejne będziemy mogli spędzić w jeszcze milszej atmosferze.