środa, 25 listopada, 2020
No menu items!
Strona główna Zwierzęta O czym mruczy kot: słownik kotów

O czym mruczy kot: słownik kotów

- Advertisement -

Felinolodzy twierdzą, że koty miauczą tylko przez my ludzie. I komunikują się ze sobą w inny sposób, niewerbalnie. Co więc mówią nam nasi faworyci?

Poznajmy „słownik” kota.

– Krótkie, jednosylabowe „miau” oznacza tylko pozdrowienie. Jeśli ta sylaba zostanie powtórzona więcej niż jeden raz, oznacza to, że jesteś bardzo mile widziany.

– Długie i rozciągnięte ” ja… ”cicho – to żądanie zrobienia czegoś, na przykład otwarcia drzwi. Tym samym sygnałem, ale niskim tonem, kot wyraża niezadowolenie, a wysokim tonem ból lub strach.

– Kot oczywiście mruczy, gdy jest zadowolony z życia. Ale czasami, gdy zwierzę jest chore lub zdenerwowane, mruczenie jest rodzajem mantry, próbą uspokojenia samego siebie.

– Czasami koty wydają „rechoczące” dźwięki, na przykład, jeśli nie mogą złapać swojej ofiary – muchy lub ptaka, do których niestety nie ma dostępu. Więc koty się denerwują.

– Jeśli kot zamierza bronić się przed wrogiem, syczy ostrzegawczo.

Oprócz dźwięków koty często używają języka migowego. A dla nas, ludzi, jest to bardziej zrozumiałe i jednoznaczne.

– Główne miejsce w kocich gestach zajmuje ogon: jeśli jest uniesiony, kot jest zadowolony, jeśli jednocześnie drży, to mruczenie cieszy się, że cię widzi. Podniesiony i puszysty ogon u podstawy oznacza agresję, a jeśli jest wciśnięty między tylne nogi, kot się boi. Machanie ogonem oznacza zamyślenie, a mocny – kot jest bardzo nieszczęśliwy. Ogólnie rzecz biorąc, używanie ogona w mowie niewerbalnej jest charakterystyczną cechą kotów domowych: tylko nasze zwierzęta pozwalają sobie podnieść ogon, a wszystkie dzikie zwierzęta zawsze go opuszczają lub nawet chowają w nogach.

– Jeśli kot przyszedł pogłaskać cię wokół ciebie, to w ten sposób pokazuje swoje usposobienie. Więc „zaznacza” swoje własne. Charakterystyczne ocieranie się o Ciebie całym ciałem oznacza bardzo delikatne powitanie. Co ciekawe, jeśli bestia ociera się o Ciebie i meble w obecności gości, oznacza to, że nie lubił gości, a kot pokazuje, że jest tutaj właścicielem.

– Czasami koty wąchają twoją twarz – oznacza to, że zwierzę wątpiło, czy to ty? Jeśli następnie podejmiesz próbę schowania głowy pod brodą lub pod pachą – kontrola twarzy jest zakończona, zostaniesz rozpoznany.

– Jeśli kot zacznie cię lizać, to rozpozna cię jako członka kociej dumy lub zostanie ci coś smacznego.

– Ale najwyższym przejawem miłości i pocieszenia jest „mleczny krok” – kiedy kot depcze i „ugniata” cię łapami, następnie wypuszcza, a potem chowa pazury.

Pewnie, szczęśliwi właściciele kotów znają znacznie więcej kocich gestów i przyzwyczajeń oraz rozumieją swoje zwierzęta lepiej niż ktokolwiek inny. Ale to, jak koty tak dobrze nas czują i rozumieją, pozostaje tajemnicą.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij znajomym na Facebooku:

- Advertisement -

Most Popular

Są takie słodkie! Zwierzęta, które chcesz przytulać i przytulać

var td_screen_width = window.innerWidth; if (td_screen_width> = 1140) {/ duże monitory / document.write (' ');...

Kotka Belle ma najbardziej elegancki ogon, prawie jak wiewiórka

var td_screen_width = window.innerWidth; if (td_screen_width> = 1140) {/ duże monitory / document.write (' ');...

15 przypadków, kiedy ludziom udało się zrobić tak dobre zdjęcia, że można im tylko pozazdrościć

000('AP'); 000('IL'); 000('IR'); Każda osoba ma swoje własne arcydzieło fotograficzne, kiedy cały wszechświat dał zielone światło, a aparat dowolnej jakości w...

Kot to wrażliwa dusza, wie też, jak się obrazić …

var td_screen_width = window.innerWidth; if (td_screen_width> = 1140) {/ duże monitory / document.write (' ');...

Recent Comments