środa, 20 stycznia, 2021
No menu items!
Strona główna Zwierzęta Para pozostała w Meksyku przez rok, ponieważ nie mogli opuścić uratowanego kota

Para pozostała w Meksyku przez rok, ponieważ nie mogli opuścić uratowanego kota

- Advertisement -

Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania w internecie zdjęć i historii blogerów podróżniczych, którzy szczycą się radosnymi emocjami i wrażeniami. Jednak niewielu z nich mówi o negatywnych aspektach swoich przygód.

Podobna nieprzyjemna historia przytrafiła się Lee Hodgesowi i Wheelow Rolf, którzy podróżowali do Ameryki Północnej furgonetką. Para znalazła się w trudnej sytuacji, która zmusiła ich do wyboru między własnym komfortem a ratowaniem bezpańskiej kotki o imieniu Aimee.

Za tym pozornie szczęśliwym zdjęciem kryje się cała historia.

Lee i Wheelow wyruszyli w trasę koncertową późnym latem 2019 r. po całych Stanach Zjednoczonych w swojej furgonetce przystosowanej specjalnie do długich podróży. Bliżej zimy para udała się na południe kontynentu, w kierunku Meksyku. Po drodze współczujący bohaterowie spotkali kota, który wciąż był kotkiem i sądząc po smutnych oczach potrzebował pomocy i opieki.

Jako doświadczeni miłośnicy kotów Lee i Willow postanowili zabrać dziecko do swojej furgonetki. W kolejnym roku 2020 para przybyła do Meksyku, gdzie niestety Aimee została zaatakowana przez psy i zraniła łapę.

W tamtym czasie niefortunna pandemia COVID-19 rozprzestrzeniła się po całym świecie, a szanse podróżujących na powrót do domu malały każdego dnia. Trzeba było pilnie wyruszyć w drogę, zanim zamknięto granice, ale bohaterowie nie byliby w stanie zapewnić Aimee właściwej opieki w ciasnej furgonetce, w której nie ma odpowiednich warunków. Ponadto wystąpiły pewne trudności z ich dokumentami.

Para postanowiła poświęcić swoje plany i zostać w Meksyku, aby wyleczyć ukochanego kota. Tak więc podróż Lee i Wilough ciągnęła się przez rok.

Meksykanie przestraszeni nowym wirusem unikali obcej pary. W rezultacie bohaterowie mieli trudności z uzupełnieniem zapasów i spędzali większość czasu na wolności, z dala od ludzi i cywilizowanego życia.

Na szczęście łapa Amy stopniowo wracała do zdrowia i wkrótce całkowicie. W tym czasie kot, podobnie jak jego właściciele, stał się doświadczonym podróżnikiem i odwiedził różne regiony Meksyku. Po rocznym oczekiwaniu bohaterowie ostatecznie zdecydowali się wrócić do ojczyzny.

Źródło

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments