wtorek, 20 października, 2020
No menu items!
Strona główna Newsy Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Wśród pomysłów m.in. zakaz wesel i sprzedaż alkoholu...

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Wśród pomysłów m.in. zakaz wesel i sprzedaż alkoholu tylko po 19:00.

- Advertisement -

Nowe obostrzenia w obliczu drugiej fali pandemii? Według Polsat News rząd rozważa wiele opcji.

Wśród pomysłów miał pojawić się m.in. całkowity zakaz organizowania wesel, sprzedaż alkoholu tylko do 19:00, ograniczenie działalności lokali gastronomicznych i częściowy powrót nauki zdalnej.

Jak podkreślają dziennikarze Polsat News, są to na razie tylko koncepcje, a żadne decyzje w tym zakresie jeszcze nie zapadły. Konkretne kroki, które podejmie rząd będą ogłoszone w najbliższym czasie.

Dziennikarze twierdzą, że rządzący rozważają o wiele bardziej radykalne scenariusze. Wśród nich jest m.in. powrót do trybu nauki zdalnej, całkowity zakaz organizacji wesel. Na posiedzeniu dyskutowano m.in. o tym czy zakaz ma być wprowadzony w całym kraju, czy tylko w strefach czerwonych. Biorąc pod uwagę obecne liczby – czyli kilka tysięcy zakażeń SARS-CoV-2 dziennie – możliwa jest pierwsza opcja.

To może Cię zainteresować:  Minister Szumowski wyznał, jak będą wyglądać zbliżające się wakacje. Nie tego się spodziewaliśmy.

Rozważany jest też powrót do organizacji imprez masowych bez publiczności. Miałyby to być np. mecze bez wstępu dla kibiców. Dodatkowo rząd myśli o czasowym zakazie korzystania z targowisk.

To Cię zainteresuje  Szkoły będą zamknięte od 20 października? MEN odniosło się do tych doniesień.

– „Sprzedawcom, którzy tam pracują, miałyby wówczas zostać wypłacone rekompensaty. Kolejnym pomysłem, który przewijał się w rozmowach, ma być ograniczenie zgromadzeń do 9 osób” – informuje Polsat News.

Jeśli chodzi o szkoły, które obecnie są sporym odsetkiem ognisk koronawirusa, przedstawiciele rządu myślą nad wprowadzeniem zdalnego trybu nauczania dla uczniów powyżej 12 roku życia.

Kolejny scenariusz (na razie tylko rozważany) to ograniczenie działalności sklepów monopolowych do konkretnej godziny. Jak informuje źródło Polsatu, mówi się w tym kontekście o godzinie 19:00. Chodzi też o zakaz sprzedaży alkoholu po tej godzinie na stacjach benzynowych. Ograniczenie działalności rozważane jest też wobec lokali gastronomicznych – do godziny 21:00.

To może Cię zainteresować:  Matka zabójcy Kristiny przerywa milczenie. Jej słowa są porażające.

Kolejna kwestia dotyczy cmentarzy i takich miejsc, jak kluby fitness, gdzie również dochodzi do zgromadzeń. Obostrzenia dotyczące cmentarzy są szczególnie ważne ze względu na zbliżający się dzień Wszystkich Świętych. Na ten temat na razie nie ma żadnych informacji. Wstępnie wiadomo jednak, że rządzący nie mają zamiaru zamykać cmentarzy.

To Cię zainteresuje  Chaos przez koronawirusa. Wyszedł do toalety i zmarł. Jego ciało odnaleziono kilka dni później.
- Advertisement -

Most Popular

Co zrobić z podartymi rajstopami? 9 nietypowych pomysłów na wykorzystanie tej części garderoby

Spieszysz się do pracy, zakładasz nowe rajstopy i nagle widzisz jak nieopatrznie zrobiłaś dziurę, a oczko ciągnie się aż do kostki. Taka poranna sytuacja...

Na rzeczach znalezionych na śmietniku zarabia 10 tysięcy złotych miesięcznie. Jak to robi?

Kobieta znalazła niecodzienny pomysł na życie. Postanowiła zarabiać na rzeczach, które… znalazła na śmietniku. Okazuje się, że jest to niezły pomysł na biznes, bo...

Tata 5-latki nagle przestał oddychać. Dziewczynka uratowała mu życie w niezwykle rozczulający sposób. Nagranie jest absolutnym hitem w sieci!

Dziewczynka została uznana bohaterką po tym, jak w zupełnie wyjątkowy sposób uratowała życie swojego taty. 5-letnia córeczka zadzwoniła pod numer alarmowy zaraz po tym,...

Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

Nauczycielka z Krakowa nie żyje. Jak dowiedziała się “Gazeta Wyborcza”, kobieta trafiła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową. Niestety, kilkanaście minut po przywiezieniu jej...

Recent Comments