sobota, 28 listopada, 2020
No menu items!
Strona główna Newsy Rząd zagrał w otwarte karty: Zaszczepieni zostaną wszyscy pełnoletni Polacy!

Rząd zagrał w otwarte karty: Zaszczepieni zostaną wszyscy pełnoletni Polacy!

- Advertisement -

Walka z koronawirusem nabiera tempa w miarę rozwoju choroby. Dlatego też, rząd postanowił postawić sprawę jazdo. Zaszczepieni zostaną wszyscy dorośli Polacy i nie będzie od tego odstępstw.

– “Rząd planuje zaszczepić przeciwko COVID-19 całą populację dorosłych, czyli 31 milionów ludzi” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że „ten proces nie będzie łatwy”.

Minister Niedzielski w rozmowie z Polsat News podkreślił, że „dostępność szczepionki musi być masowa”. Co zrobić, aby tak było? – “Myślimy o wykorzystaniu punktów drive-thru, w których wykonywane są wymazy” – powiedział przedstawiciel resortu.

Niedzielski był też pytany o antyszczepionkowców i ich ewentualny sprzeciw wobec szczepienia wszystkich dorosłych Polaków. Minister uspokoił i zapewniał, że stosowane będą te szczepionki, które przeszły odpowiednie badania kliniczne. Nie powiedział wprawdzie bezpośrednio, że zostaną oni zmuszeni do szczepień, ale dość otwarcie oświadczył, że szczepienia będą obowiązkowe.

– “Niesprawdzonych produktów „nie wpuścimy” na nasz rynek” – podkreślił szef resortu zdrowia. Wygląda zatem na to, że czy tego chcemy czy nie, będziemy musieli się zaszczepić. Z jednej strony jest to zrozumiałe. W końcu trwa pandemia. Z drugiej strony, jak zareagują ludzie na to, że muszą się szczepić?

- Advertisement -

Most Popular

Obrazy utalentowanego artysty, które pokazują brutalne prawdy o świecie

1. Prawdziwa miłоść do pieniądza 2. Lek na głupotę ...

Ci aktorzy mogli otrzymać angaż w

1. Steven Strait jako Jacob Steven Strait bуł wеdług Meyer idealnym aktorem do roli Jacoba, ale obawiаłа się ona,...

18 osób, które otrzymały wyjątkowy dar od natury i zaskakują wyglądem

1. Urodziłа się z tymi włоsami. © gabi_zaharinova / Instagram, © gabi_zaharinova / Instagram 2....

16 totalnie dziwnych ciekawostek ze świata nauki. Takich rzeczy nie dowiesz się ze szkoły!

Wiedza. Któż jej nie łаknie, nawet jеśli nie jest zbyt użуteczna? No włаśnie! Zebraliśmy dla Was dоść nietypowe informacje (spokojnie sprawdzamy je), aby nasycić...

Recent Comments