wtorek, 20 października, 2020
No menu items!
Strona główna Newsy Udusiła ciężarną kobietę, rozcięła jej brzuch i porwała dziecko. Niedługo zostanie wykonana...

Udusiła ciężarną kobietę, rozcięła jej brzuch i porwała dziecko. Niedługo zostanie wykonana kara śmierci.

- Advertisement -

W grudni odbędzie się pierwsza federalna egzekucja kobiety w USA od prawie 70 lat. Śmiertelny zastrzyk dostanie Lisa Montgomery.

52-letnia obecnie Montgomery ma być stracona 8 grudnia w więzieniu federalnym Terre Haute w stanie Indiana. Ostatnią kobietą, na której wykonano karę śmierci w Stanach Zjednoczonych była Bonnie Heady, skazana za porwanie i zabójstwo 6-letniego chłopca. Zginęła w komorze gazowej w Missouri w 1953 roku.

Departament Sprawiedliwości zapowiedział też, że 10 grudnia wykonana będzie egzekucja Brandona Bernarda, które w 1999 roku razem ze wspólnikami zamordował dwóch młodych ministrantów.

Na ten moment w 2020 roku rząd Stanów Zjednoczonych wykonał siedem kar śmierci. Administracja Donalda Trumpa zarządziła w lipcu wznowienie egzekucji skazańców federalnych po 17-letniej przerwie.

Do zbrodni, której dopuściła się Lisa Montgomery doszło 16 grudnia 2004 roku w Skidmore w stanie Missouri. Kobieta podstępem weszła do domu 23-letniej Bobbie Jo Stinnett, która była wtedy w ósmym miesiącu ciąży, rzekomo, aby kupić od niej szczeniaczka.

To może Cię zainteresować:  Rzucił się na brata i jego partnerkę z siekierą. „Nie miała twarzy, jakby TIR przejechał”.

Kiedy była już w środku, 36-latka zaatakowała ciężarną, dusząc ją tak długo, aż ta straciła przytomność. Później przy pomocy noża kuchennego rozcięła brzuch kobiety, która na moment odzyskała przytomność. Doszło do szarpaniny, podczas której Montgomery udusiła Stinnett. Później z brzucha ciężarnej morderczyni wyciągnęła jej dziecko i zabrała je ze sobą. Ciało leżące w kałuży krwi znalazła godzinę później matka ofiary.

To Cię zainteresuje  Stało się. Zamknięcie szkół, barów, restauracji i klubów!

Morderczyni została zatrzymana dzień później na rodzinnej farmie w Melver w stanie Kansas. Policja znalazła przy niej noworodka, który cudem przeżył. 36-letnia kobieta mówiła, że sama go urodziła, chociaż w 1990 roku przeszła operację podwiązania jajowodów. Po przeprowadzeniu badań DNA dziecko trafiło pod opiekę ojca.

W 2007 roku ława przysięgłych uznała Lisę Montgomery za winną porwania i zabójstwa, tym samym skazując ją na śmierć.

– „Lisa Montgomery od dawna zaakceptowała pełną odpowiedzialność za swoją zbrodnię i nigdy nie wyjdzie z więzienia, ale jej ciężka choroba psychiczna i destruktywne skutki jej traumy z dzieciństwa sprawiają, że jej egzekucja jest głęboką niesprawiedliwością” – oświadczyła prawniczka kobiety Kelley Henry.

To może Cię zainteresować:  Adoptowali 3 niepełnosprawnych dzieci. Po piekle, które im zgotowali przeżyło tylko jedno.

Montgomery dorastała w patologicznej rodzinie. Jako mała dziewczynka była gwałcona przez swojego ojczyma.

14 lipca Sąd Najwyższy zezwolił na wznowienie egzekucji wykonywanych przez władze federalne po 17 latach przerwy, uniemożliwiając odroczenie czterech z nich. Jeszcze tego samego dnia stracony został Daniel Lee, skazany za wielokrotne morderstwo.

Sądowe spory o dopuszczalność egzekucji przy pomocy zastrzyku z trucizną sprawiły, że wykonywanie wyroków śmierci zostało wstrzymane w 2003 roku. W celach śmierci przebywa obecnie ponad 50 więźniów.

To Cię zainteresuje  Karczma stanęła w płomieniach, budynek jest cały w ogniu. Strażacy walczą z pożarem restauracji
- Advertisement -

Most Popular

Co zrobić z podartymi rajstopami? 9 nietypowych pomysłów na wykorzystanie tej części garderoby

Spieszysz się do pracy, zakładasz nowe rajstopy i nagle widzisz jak nieopatrznie zrobiłaś dziurę, a oczko ciągnie się aż do kostki. Taka poranna sytuacja...

Na rzeczach znalezionych na śmietniku zarabia 10 tysięcy złotych miesięcznie. Jak to robi?

Kobieta znalazła niecodzienny pomysł na życie. Postanowiła zarabiać na rzeczach, które… znalazła na śmietniku. Okazuje się, że jest to niezły pomysł na biznes, bo...

Tata 5-latki nagle przestał oddychać. Dziewczynka uratowała mu życie w niezwykle rozczulający sposób. Nagranie jest absolutnym hitem w sieci!

Dziewczynka została uznana bohaterką po tym, jak w zupełnie wyjątkowy sposób uratowała życie swojego taty. 5-letnia córeczka zadzwoniła pod numer alarmowy zaraz po tym,...

Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

Nauczycielka z Krakowa nie żyje. Jak dowiedziała się “Gazeta Wyborcza”, kobieta trafiła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową. Niestety, kilkanaście minut po przywiezieniu jej...

Recent Comments