sobota, 16 stycznia, 2021
No menu items!
Strona główna Newsy W środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice będą nieprzejezdne.

W środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice będą nieprzejezdne.

- Advertisement -

Jeżeli planujecie na środę jakieś podróże, to lepiej sobie odpuśćcie. W środę bowiem, cała Polska ma stanąć, więc będziecie mieli problem z dojazdem gdziekolwiek.

Już jutro odbędzie ogólnopolski protest taksówkarzy w sprawie objęcia branży wsparciem finansowym w ramach przygotowywanej tarczy antykryzysowej. Przedstawiciele branży twierdzą, że na skutek wprowadzonych obostrzeń przychody taksówkarzy zmalały nawet o 90 proc. Protestów należy spodziewać się na ulicach największych polskich miast.

Ogólnopolskie Porozumienie Taxi skupiające przedstawicieli największych polskich organizacji środowiskowych taksówkarzy zapowiada w komunikacie ogólnopolski protest taksówkarzy. Ten odbyć się ma w sprawie objęcia branży wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej. Protest zacznie się w środę 25 listopada, a więc już jutro. Co czeka nas w polskich miastach?

Właśnie w środę, jak przypomina w komunikacie Ogólnopolskie Porozumienie Taxi, Senat będzie obradował nad projektem ustawy w sprawie przeciwdziałania skutkom COVID-19, znanej bardziej jako tzw. tarcza antykryzysowa. Organizacja podkreśla, że mimo pism i wcześniejszych protestów poprawki uwzględniające taksówkarzy w tarczy antykryzysowej zostały odrzucone przez Sejm. Tymczasem w związku z rządowymi obostrzeniami branża poniosła ogromne straty.

– “W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet o 90 %. Brak pomocy finansowej ze strony rządu skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców trudniących się zarobkowym przewozem osób taksówką” – pisze w komunikacie Ogólnopolskie Porozumienie Taxi.

Protestów należy spodziewać się na ulicach największych polskich miast takich jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Płock, Rzeszów, czy Trójmiasto. Protest będzie polegał na przejeździe kolumny taksówek ulicami powyższych miast. Taksówkarze planują w ten sposób zablokować wspomniane miasta.

– “W każdym z wyżej wymienionych miast lokalny organizator złoży petycję do rządu we właściwym urzędzie wojewódzkim lub regionalnej siedzibie partii Prawo i Sprawiedliwość” – zapowiada Ogólnopolskie Porozumienie Taxi.

Głównym postulatem protestujących jest włączenie taksówkarzy w grupę przedsiębiorców mających otrzymać wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej.

Taksówkarze domagają się również wejścia w życie wraz z początkiem przyszłego roku uregulowań prawnych dla pośredników wydających zlecenia nielegalnym przewoźnikom; przywrócenia egzaminów ze znajomości topografii miasta oraz przepisów prawa miejscowego; skutecznej egzekucji obowiązującego prawa przez służby w zakresie ustawy o transporcie drogowym oraz przepisów prawa pracy i kodeksu skarbowego. Tak więc w środę, podróże będą dla nas wyjątkowo ciężkie.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments