wtorek, 16 lipca, 2024
No menu items!
Strona głównaKuchnia5 dań, które kiedyś były pyszne, ale dziś wydają się dzikie

5 dań, które kiedyś były pyszne, ale dziś wydają się dzikie

Dziś w supermarketach nie zaskoczysz nikogo różnorodnością produktów można kupić wszystko – byłyby pieniądze. Ale w Związku Radzieckim trudno było dostać coś pysznego, ale nawet banalnego.

A pieniądze z reguły były napięte. Musiałem więc wymyślać przysmaki ze „złomu”. Niektóre z tych dań są dzisiaj w naszej ofercie.

jeden. Koguciki cukrowe

Słodki przysmak o smaku palonego cukru zachwycił wszystkie sowieckie dzieci. Cukierki karmelowe zastępowały wówczas nowoczesne chupa-chups. Sprzedawały je babcie na rynku, ale często ten przysmak był przygotowywany w domu.

2. Chleb z cukrem lub solą

Jednym z ulubionych „deserów” sowieckich dzieci był kanapki z cukrem. Odetnij kromkę białego chleba, zamocz w wodzie i posyp cukrem. Chłopaki często brali ze sobą taką kanapkę jako przekąskę, wychodząc na podwórko.

Kolejną zrobili z chleba, już słona przekąska. Kromkę chleba polano pachnącym olejem słonecznikowym, posypano solą i koperkiem lub dodawano do smaku cebulę.

3. Eggnog

Z reguły był przygotowywany przez jego babcie, które były przekonane o dobroczynnych właściwościach takiego napoju. Potentat składał się z ubitego jajka z cukrem. Czasami dodawano do niego dżem lub sok. Surowe ubite jajko można solić i wykorzystać do maczania chleba.

Oczywiście w dzisiejszych czasach mało kto chce spróbować takie danie. Ale bardzo niewiele osób wiedziało o istnieniu Salmonelli.

4. Kasza manna

Dzieci w ZSRR nie lubiły zwykłej kaszy manny, zwłaszcza jeśli w owsiance były grudki … Ale jeśli dodano do niego skondensowane mleko, dżem lub jagody, owsianka zamieniała się w prawdziwy deser.

Wcześniej uważano, że prawie najbardziej przydatne i zdrowe śniadanie. Ale teraz naukowcy doszli do wniosku, że drobno posiekana kasza nie jest tak pożywna, jak ich pełnoziarnista kuzyni.

5. Zupa mleczna

Zupa makaronowa gotowana na mleku może zmylić każde współczesne dziecko. Ale w ZSRR było to bardzo popularne danie. Taka zupa została przygotowana szybko, nie wymagała wielu produktów – to było potrzebne. Ale muszę powiedzieć, że nie wszyscy byli fanami zupy mlecznej.

Źródło: lemurov.net

Most Popular

Recent Comments